Дивіться відео:

«Як стати авторитетом для дитини»

Звісно, ми любимо своїх дітей і так само чекаємо від них любові та поваги. Але іноді помічаємо сумну річ: дитина, яку ми виховували з народження, намагаючись дати їй все найкраще, не поважає нас! Як заслужити й не втратити батьківський авторитет у вихованні дітей, розповість практикуючий психолог Марина Романенко в наступному випуску Be Happy Academy.

Про що ви дізнаєтесь з відео «Як стати авторитетом для дитини»

Батьківський авторитет – це складна та послідовна робота, яка вимагає постійного навчання протягом усього життя. Він є одним із ключових чинників виховання дитини та впливу на неї без примусу. Авторитет батьків базується на повазі, довірі та рівноправному спілкуванні.

Важливо розуміти, що авторитет – це не домінування чи суворість! Його не здобути контролем або наказами. А надмірна любов на межі з потуранням може значно підірвати авторитет дорослого.

Справжній батьківський авторитет визначає, наскільки діти:

  • довіряють батькам;
  • сприймають їхні поради;
  • вчаться на їхньому прикладі.

Як бути авторитетом для дитини й чому це важливо? Він є основою формування як характеру, так і ставлення дитини до навколишнього світу, батьків й оточуючих, тому має бути міцним. Авторитет батьків дозволяє дитині розвиватися впевненою і самостійною людиною з високими моральними принципами. Якщо його немає, виникає досить багато проблем у поведінці.

Основні аспекти, які вказують на відсутність батьківського авторитету:

  1. Проблеми з дисципліною. Дитина не дотримується чітких меж і правил поведінки (стає неслухняною та імпульсивною, не контролює емоції та вчинки, не визнає жодних вимог). Як наслідок – проблеми в школі, конфлікти з учителями та однолітками.
  2. Низька самооцінка. Дитина відчуває себе нелюбимою та покинутою. Це породжує залежність від чужої думки та нестачу впевненості у своїх силах.
  3. Схильність до поганого впливу. Дитина може почати шукати інших «авторитетів» для себе, щоб заповнити порожнечу. Збільшується ризик виникнення шкідливих звичок та зв'язків з поганими компаніями.
  4. Агресія або замкненість. Без батьківського авторитету дитина може стати бунтівливою, грубою чи зовсім відсторонитися від інших. Це призведе до подальших конфліктів у дорослому житті або соціальної ізоляції.
  5. Відсутність емоційного зв’язку в сім'ї. Дитина сприйматиме батьків лише як тих, хто задовольняє її матеріальні потреби, що створить емоційну дистанцію, недовіру та відчуження. В майбутньому така людина уникатиме спілкування з батьками.

Як виправити ситуацію, якщо авторитет батьків відсутній? Відповідь ви знайдете у відео, де Марина Романенко аналізує, чому може ослабнути батьківський авторитет у вихованні дітей та як його повернути.


Перегляньте це відео, і ви зможете:

  • що впливає на формування справжнього батьківського авторитету;
  • за яких обставин авторитет батьків може знизитися;
  • що таке «помилковий батьківський авторитет».

Пам'ятайте, що завоювання авторитету вимагає певного часу. Це те, що треба дійсно заслужити в очах дитини, але результатом стане щира довіра та міцні сімейні стосунки.

Питанням, як бути авторитетом для дитини, цікавиться доволі багато батьків. Практичні поради досвідченого дитячого психолога Марини Романенко допоможуть встановити рівноправне спілкування, відновити довірливу атмосферу в родині та повернути авторитет, побудований на повазі один до одного.

Марина Романенко – досвідчений спеціаліст з питань відносин у сім'ї, виховання дітей та самореалізації

Приєднуйтеся до неї в Instagram, YouTube чи TikTok та створюйте гармонійні стосунки у власній сім'ї, керуючись експертними порадами.
Instagram
Youtube
Tik Tok
22 тис підписників
48.9 тис підписників
127 тис підписників

9 з 10 родин з дітьми від народження до 10 років рано чи пізно стикаються з агресією й іншими асоціальними формами поведінки з боку чада. Чому саме це відбувається? Як правильно розвивати дитину, щоб пройти цей етап без наслідків?

Дізнайтеся із бонусного відео «Як розвивати дитину від народження до 10 років»

Залиште свої контактні дані і отримайте відео безкоштовно

БОНУС

Зустрічайте ще більше корисних відео від професійного психолога Марини Романенко!

Виберіть потрібну категорію й дізнайтеся все, що вас цікавить, про особливості психології дітей та стосунки в сім'ї!
Техпідтримка Telegram
WhatsApp
Email