Чому не можна змушувати дітей читати?
Процес навчання нас, людей, у житті відбувається по різному. Ми навчаємося спостерігаючи за кимось, повторюючи рухи, уважно відтворюючи звуки, слова та інтонації. А слова і та інформація, яку вони містять - це один із найпотужніших інструментів навчання.

Тепер давайте задамося питанням: що, якщо ми візьмемо і постараємося максимально ускладнити сприйняття словесної (усної та письмової) інформації, до чого це може призвести?

Відповідь дуже проста - навчання дитини в школі, виші, на роботі, в інтернеті - стане максимально складним, не дуже улюбленим, важким. А отже, дитина уникатиме того, що їй неприємно.

Як же нам, батькам, вдається так все зіпсувати, переслідуючи добрі цілі?
Замість того, щоб заохочувати до читання, ми змушуємо і всіляко силуємо дитину читати, використовуючи підкуп, суворість, ультиматум, погрози...
Пишіть у коментарях яким способом користуєтеся ви, щоб відвернути вашу дитину від читання.

Якщо дитину силоміць примушують читати, не зважаючи на її інтереси та потреби, це завжди викличе негативні асоціації з читанням. Вона почне сприймати читання як неприємну та примусову діяльність, що призведе до подальшого неприйняття читання. НАГАДУЮ, що 85% шкільної та вузівської інформації потрібно вміти сприймати через читання.

Примусові методи завжди спричиняють напруження та конфлікти у стосунках дитини з батьками чи вчителями. Дитина починає асоціювати читання та навчання з негативними емоціями, відчувати тиск і стрес. Зрештою вона саботуватиме будь-яке читання в будь-якому віці.

Шановні батьки, повірте, простіше навчитися того, як прищепити дитині любов до читання, а потім ПРАВИЛЬНО навчити дитину читати, аніж постійно конфліктувати з дитиною через її небажання читати й іще більше погіршувати її здатність до навчання в школі та в житті.

В нас є ще багато корисних відео
Це відео завоювало визнання серед батьків!
ВІДЕО 3. Батьки проти гаджетів: пекельний бій! Як віднайти баланс у користуванні гаджетами та отримати користь?
Батьки так бояться гаджетів, що геть не розібралися, як отримати від гаджетів користь! У цьому відео дивіться як гаджети можуть стати добрими помічниками вашим дітям!
Антипорада дня!
ВІДЕО 1. Ви самі робите свою дитину невротиком: як крик руйнує психіку і що з цим робити?
Якщо на вас кричали в дитинстві, кричіть на своїх дітей! Або позбудьтеся цієї поганої звички разом з цим відео і не руйнуйте стосунки зі своєю дитиною.
Відео, яке зробить 1 вересня святом!
ВІДЕО 2. Школа - це (не) каторга. Як зробити навчання цікавим і захоплюючим?
Усі діти ледарі і їм лише ігри подавай! Так би сказав вчитель, який не вміє зацікавити дітей навчанням. А чого насправді діти не хочуть вчитися? Давайте розберемо у цьому відео.
Відео, яке одразу покращить атмосферу дома
ВІДЕО 4. Тирани, прислуга, пофігісти або адекватні батьки: хто ви є?
Постійні накази для дітей чи повага? Дивіться це відео і дізнайтеся який стиль поведінки у вас і як він впливає на розвиток і становлення вашої дитини.
А ви як вважаєте?
ВІДЕО 7. До скількох років можна спати зі своєю дитиною
Питання спільного сну з дітьми хвилює багатьох батьків. Тілесний контакт допомагає дитині відчувати безпеку, особливо на ранніх етапах життя. Однак, якщо батьки або дитина не висипаються через це, варто поступово привчати дитину спати окремо...
Антипорада дня!
ВІДЕО 5. Чи потрібно вчити дитину давати здачу
Конфлікти — невід'ємна частина дитинства. Діти проходять через етапи конфліктів для того, щоб зрозуміти свої межі та вчитися взаємодії з іншими. Основні поради - у відео!
Корисно для всіх батьків
ВІДЕО 6. Як захистити дитину від булінгу
Булінг є поширеною проблемою, яка може торкнутися будь-якої дитини — вдома, на вулиці або в школі. Батьки часто не знають, як діяти, якщо їх дитину булять однолітки або навіть вчителі.
Готуємось заздалегідь!
ВІДЕО 8. Адаптація до навчання закордоном
Адаптація до навчання за кордоном залишається актуальною темою для багатьох батьків. Діти часто стикаються з труднощами через мовний бар'єр та відмінності у системах освіти. Як готуватись - дивіться у відео
Як пізнати свою дитину
ВІДЕО 9. 5 питань, які потрібно задавати дитині щодня
В відео ви дізнаєтесь які запитання, які ви задаєте своїй дитині, допоможуть зрозуміти її емоції.

А вам вдається?
ВІДЕО 10. Як пояснити дитині, що треба робити те, що вона не хоче?
Пояснюючи дитині, чому потрібно робити те, що їй не подобається, важливо пам’ятати, що батьки несуть відповідальність за її безпеку та здоров’я.
Ви хвалите свою дитину?
ВІДЕО 11. Хвалити чи не хвалити дитину
Важливо не перехвалити дітей, оскільки неправильна похвала може призвести до емоційної залежності від оцінок інших і невпевненості в собі.
Поради для люблячих батьків
ВІДЕО 12. Як сформувати правильну самооцінку у дитини
Самооцінка дитини формується під впливом оточення. Вона залежить від почуття безпеки, любові та підтримки, особливо в перший рік життя.
А по яким критеріям ви обирали?
Вибір освітнього закладу — це один із найважливіших етапів у житті вашої дитини. Згадайте, як багато часу ви проводите, обираючи ідеальний садочок чи школу. А чи задумувались ви, які фактори справді впливають на якість освіти?
А вам легко вдалось?
ВІДЕО 14. Як привчити дитину до горщика
У цьому відео ми зануримося в захопливий світ: "як привчити дитину до горщіка" , де ключовим моментом є бажання самої дитини.
Поради для люблячих батьків
ВІДЕО 15. Як стати авторитетом для своєї дитини
Справжній авторитет батьків не виникає з контролю, а формується на основі довіри та поваги.
ВІДЕО 13. Як обрати дитячий садок або школу
Техпідтримка Telegram
WhatsApp
Email