Чому не можна змушувати дітей читати?
Процес навчання нас, людей, у житті відбувається по різному. Ми навчаємося спостерігаючи за кимось, повторюючи рухи, уважно відтворюючи звуки, слова та інтонації. А слова і та інформація, яку вони містять - це один із найпотужніших інструментів навчання.

Тепер давайте задамося питанням: що, якщо ми візьмемо і постараємося максимально ускладнити сприйняття словесної (усної та письмової) інформації, до чого це може призвести?

Відповідь дуже проста - навчання дитини в школі, виші, на роботі, в інтернеті - стане максимально складним, не дуже улюбленим, важким. А отже, дитина уникатиме того, що їй неприємно.

Як же нам, батькам, вдається так все зіпсувати, переслідуючи добрі цілі?
Замість того, щоб заохочувати до читання, ми змушуємо і всіляко силуємо дитину читати, використовуючи підкуп, суворість, ультиматум, погрози...
Пишіть у коментарях яким способом користуєтеся ви, щоб відвернути вашу дитину від читання.

Якщо дитину силоміць примушують читати, не зважаючи на її інтереси та потреби, це завжди викличе негативні асоціації з читанням. Вона почне сприймати читання як неприємну та примусову діяльність, що призведе до подальшого неприйняття читання. НАГАДУЮ, що 85% шкільної та вузівської інформації потрібно вміти сприймати через читання.

Примусові методи завжди спричиняють напруження та конфлікти у стосунках дитини з батьками чи вчителями. Дитина починає асоціювати читання та навчання з негативними емоціями, відчувати тиск і стрес. Зрештою вона саботуватиме будь-яке читання в будь-якому віці.

Шановні батьки, повірте, простіше навчитися того, як прищепити дитині любов до читання, а потім ПРАВИЛЬНО навчити дитину читати, аніж постійно конфліктувати з дитиною через її небажання читати й іще більше погіршувати її здатність до навчання в школі та в житті.

Читайте також
ТехпідтримкаTelegram
WhatsApp
Email